Humanitarna akcija splitskih srednjoškolaca-"Za Mateu"

Autor: Administrator , 23. 5. 2013.

U četvrtak, 16. svibnja 2013. godine s početkom u 19.15 sati u amfiteatru MKC-a (Dom mladih), a u organizaciji Ekonomsko-birotehničke i naše škole, održana je humanitarna akcija pod nazivom „Za Mateu“. Riječ je o Matei Lončar, učenici naše škole, koja je na duljem liječenju i rehabilitaciji u Krapinskim Toplicama.

Prilog HRT-a o humanitarnoj akciji možete pogledati OVDJE.

Te večeri je izveden revijalni program najboljih ovogodišnjih ostvarenja splitskih srednjoškolaca (navedeno slučajnim redoslijedom):

•    Ekonomsko-birotehnička  škola, skupni scenski nastup Tajna Juditinog prstena
•    II. gimnazija, pojedinačni scenski nastup: Tihomir Šiškov
•    II. gimnazija: rock gitarist Jure Ivić
•    Ekonomsko-birotehnička  škola: rock band Paradox
•    Ekonomsko-birotehnička  škola: rock band Alcatraz
•    V. gimnazija „Vladimir Nazor“ (Helena Kačić Bartulović, 2. A) i KUD Jedinstvo
•    Škola likovnih umjetnosti: pojedinačni scenski nastup Roko Birimiša
•    Ženski đački dom : klapa Ružmarin
•    V. gimnazija „Vladimir Nazor“ (Roko Vilibić, 3. A)  i III. gimnazija: rock band Horizont
•    Zdravstvena škola: plesna skupina Style Force.

Na internetu je objavljen foto–video uradak kojim je zabilježen dio te večeri u MKC-u:
Pogledajte OVDJE

Najviše su donirali učenici naše škole te Ekonomsko-birotehničke i ostalih škola koje su sudjelovale u programu. Međutim, akcija je naišla na puno širi odjek nego što smo se nadali. Naime, sutradan, kad je prigodni program već bio iza nas, profesori i učenici su i dalje donosili novac i to ne samo naši nego i učenici drugih škola, primjerice učenici 4. C razreda Prometne škole (tehničari pt prometa) koji su nam donijeli iznos od 1300 kn koji je njihov razred sakupio za Mateu!
Osim ovoga, javio se jedan čovjek koji, potaknut akcijom, obitelji Lončar nudi na korištenje stan u Zagrebu. Želi ostati anoniman. Mi smo mu neizmjerno zahvalni na ovoj velikoj, toploj, ljudskoj gesti!

Svima njima i ostalima koji su dali svoj doprinos na bilo koji način ovim putem se, u ime naše škole i u ime Mateine obitelji, najiskrenije zahvaljujemo!

Sav prihod bit će uplaćen za Mateu čija je obitelj bila s nama tijekom programa te večeri. Do trenutka pisanja ovoga članka sakupili smo 8010 kn!

Budući da je u programu sudjelovao i izvjestan broj maturanata splitskih srednjih škola, moramo istaknuti da bi ovakva večer mogla poslužiti i kao primjer budućim maturantima kako se na kulturan i zabavan način mogu oprostiti od svoje srednje škole.

Školska psihologinja:
Željka Friganović Jerončić, prof.

Ispis statistike od 9. 3. 2013.