Nazorovci u društvu svjetske kreme znanstvenika i liječnika

Autor: Lucija Bižaca, 19. 9. 2023.

Učenici naše škole, u razdoblju od 15. do 17. rujna 2023., imali su priliku gostovati na biomedicinskoj konferenciji "Plexus" koja se održala u Hrvatskom domu Split . Prisustvovali su konferenciji na poziv bivših „Nazorovaca“ – sada studenata i studentica Medicinskog fakulteta u Splitu. U pratnji im je bila prof. Ivana Bilić.

To je jedinstveni događaj koji se fokusira na povezivanje i inspiraciju mladih stručnjaka iz biomedicine s liderima u znanosti i medicini. Konferencija pruža platformu sudionicima za razmjenu iskustava, uspostavljanje suradnji i učenje od svjetski priznatih govornika, uključujući i Nobelovce.

Predavači su svojim govorima zasigurno probudili motivaciju  i interes kod mladih, a savjete za budućnost im je u svom obraćanju udijelio i dobitnik Nobelove nagrade prof. Martin Chalfie.

Osim dobitnika Nobelove nagrade za kemiju prof. Martin Chalfia, predavači su bili i: bivši predsjednik Nobel Foundation prof. Carl-Henrik Heldin, medicinski direktor nogometnog kluba Real Madrid dr. Niko Mihić, dekan Medicinskog fakulteta Sveučilišta Harvard prof. George Q. Daley, članica centra za individualiziranu medicinu vodeće svjetske bolnice Mayo Clinic dr. Adrijana Kekić, medicinska direktorica za neuroznanost tvrtke Roche Switzerland dr. Ivana Vodopivec, predsjednica Intuitive Foundation dr. Catherine Mohr , dvojica vodećih profesora s američkog sveučilišta MIT – prof. Ed Boyden i prof. Robert S. Langer ,  hrvatski radiolog u Dječjoj bolnici Srebrnjak dr. Natko Beck.

Zahvaljujemo „Plexus“ konferenciji i nadamo se idućem susretu!