Humanitarni buvljak

Autor: Administrator , 12. 6. 2013.

U srijedu, 29. svibnja 2013. godine, u popodnevnim satima, organizirali smo humanitarni buvljak u dvorištu naše škole.

Obavijest o njegovom održavanju poslali smo svim školama, udrugama i mnogim medijima kako bi imali što bolju posjećenost, a time i više sakupljenog novca za donaciju. Primjere najava možete vidjeti ovdje i ovdje

Dakle, danima smo (učenici i profesori) donosili nove ili pak dobro očuvane predmete iz svojih domova koje smo bili spremni ustupiti za dobru stvar!

Kako to inače biva na buvljacima, bilo je tu svega: odjeće, obuće, knjiga, slikovnica, društvenih igara, šešira, parfema,  lakova za nokte, nakita, lampi, zdjela, plišanih i drugih igračaka, …

Prodavali smo čak i poljupce!

Davali smo izjave novinarima koji su željeli podržati našu ideju.

Dio toga je i objavljen na portalu dnevnik.hr i dalmacijanews.com

Pobrinuli smo se i za dobru atmosferu pa je u jednom kutu dvorišta svirao školski bend - da ne bude “ gluho”!

Osim nove aktivnosti u kojoj smo se okušali, sakupili smo 14 100 kn što znači da smo u dvije održane akcije za našu Mateu uspjeli sakupiti ukupno 22 110 kn! Nije loše!

Mi smo zauzvrat dobili onaj nezamjenjiv osjećaj koji imamo svaki put kad nešto dobro učinimo za drugoga.

Znate li o čemu pričamo?

Napomena: više slika sa buvljaka je objavljeno u albumu Humanitarni buvljak za Mateu u foto-galeriji.

Školska psihologinja:
Željka Friganović Jerončić, prof.